Efekty

Na laserowe zamykanie naczynek zwykle decydujemy się w momencie, kiedy mimo stosowania odpowiednich kosmetyków one dalej pękają, a kryjący makijaż nie jest w stanie ich zamaskować. Kiedy odwiedzimy specjalistę i poznamy metodę, którą będzie odpowiednia w naszym przypadku, warto wiedzieć, jakich efektów można się spodziewać po zrobionym zabiegu.

Przede wszystkim, efekty wykonanego zabiegu nie będą widoczne od razu po wyjściu z gabinetu. Nawet kilka tygodni może potrwać proces zamykania się naczynek. Na początku skóra będzie zaczerwieniona, a nawet zasiniona i opuchnięta. Z każdym kolejnym dniem efekt ten będzie zanikał, aż skóra stanie się bledsza a naczynka obkurczą się. Warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na efekty. Czasami wystarczy tylko jedna wizyta, by pozbyć tzw. pajączków. Jednak, jeśli tworzą one gęstą siateczkę, może być potrzebne ich więcej, nawet trzy, cztery.

Należy pamiętać o tym, że laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który daje bardzo dobre efekty ale jego rezultaty nie będą trwały wiecznie. Oznacza to, że będziemy mogli cieszyć się gładką skórą tylko przez pewien czas. Być może będzie to 5-10 lat, a być może tylko rok, a nawet krócej. Zależeć to będzie od kondycji naszych naczynek i ich ilości, ale także od tego, jak dbamy o swoją skórę. Warto stosować odpowiednie kosmetyki, kremy z wysokimi filtrami, chronić skórę przed przemrożeniem, unikać słońca, solarium, sauny oraz wszelkich zabiegów kosmetycznych, po których skóra jest zaczerwieniona. Właściwa pielęgnacja z pewnością przedłuży efekty działania lasera.

Komentarze są wyłączone.