Ile zabiegów jest konieczne

Niestety przy pomocy zwykłych kremów z drogerii nie da się zlikwidować problemu pękających naczynek czy zaczerwienienia na twarzy. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u dermatologa. Kuracja laserowa jest krótka, w zasadzie bezbolesna oraz bardzo skuteczna.

W ostatnim czasie zabieg laserowego zamykania naczynek stał się bardzo popularny i nie ma w tym nic dziwnego. Dawnej naczynka zamykano metodą elektrokoagulacji, a więc przy pomocy prądu. Jednak po takim zabiegu pozostawały często mało estetyczne blizny. Zabieg laserowego  zamykania naczynek jest pod tym względem znacznie bezpieczniejszy. Nie może być jedynie żadnych  przeciwwskazań do jego wykonywania, a taką jest m.in. nadmierna opalenizna na twarzy.

W czasie trwania zabiegu laseroterapii wiązka lasera kierowana jest nad naczynko. Pacjent odczuwa tylko delikatne ukłucie. Światło pochłaniane jest przez hemoglobinę, co prowadzi do podgrzania naczynka i jego zamknięcia pod skórą. Nie dochodzi przy tym do jej uszkodzenia. Krew zasusza się i zastyga w zamkniętym naczynku. Ten proces nazywany jest fototermolizą selekcyjną. Zniszczeniu nie ulegają też tkanki zlokalizowane obok naczynka.

Ile zabiegów na zamykanie naczynek trzeba wykonać, aby uzyskać odpowiedni efekt? Ilość uzależniona jest przede wszystkim od ilości naczynek. Jeśli siatka jest gęsta to najczęściej trzeba wykonać co najmniej dwa lub trzy zabiegi. Czasami natomiast pacjent jest już zadowolony po pierwszym zabiegu, bo nierzadko udaje się w jego czasie zamknąć 80% naczynek.

Komentarze są wyłączone.