Opis zabiegu

Zabiegi laserowego zamykania naczynek stają się coraz bardziej popularne wśród fanek medycyny estetycznej. Efekty jakie można uzyskać po tym zabiegu są uzależnione od jakości laser, którym wykonywany jest zabieg, a także od długości fal, które są „wystrzeliwane” przez niego. Usuwanie pękniętych naczynek polega na naświetlaniu ich. Fala, która jest emitowana bardzo szybko podgrzewa krew w naczynku, a dzięki temu naczynko permanentnie się zamyka.

Cały zabieg zaczyna się od dokładnego demakijażu i peelingu, który ma na celu dogłębne oczyszczenie skóry, która ma być poddana zabiegowi laserowego zamykania naczynek. Gdy już wszystkie czynności pielęgnacyjne zostaną wykonana zarówno kosmetyczka jak i osoba poddająca się zabiegowi zakładają specjalne okulary ochronne. Założenie ich jest koniecznie ze względu na ryzyko uszkodzenia wzroku, jeżeli patrzyłoby się na emitowane fale. Kolejnym krokiem jest przyłożenie głowicy lasera do skóry i uwolnienie wiązki światła. Przy emitowanej fali można zauważyć błysk, tak samo jak przy robieniu zdjęcia z lampą błyskową. Podczas jednej sesji zabiegowej wiązka jest uwalniana kilkukrotnie.

Kosmetyczka po zakończonym zabiegu poinformuje nas, jakich zasad powinno się przestrzegać do miesiąca od zabiegu laserowego zamykania naczynek. Na pewno należy zrezygnować z opalania, które mogłoby dodatkowo podrażnić miejsce, na którym był wykonywany zabieg. Do tygodnia nie można także wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych, ponieważ osłabione naczynka mogłyby popękać.

Komentarze są wyłączone.