Przeciwwskazania

Zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej są bardzo bezpieczne, ale jak tak jak w przypadku każdego innego zabiegu w tym także mogą wykluczyć nas pewne przeciwwskazania. Poniżej przedstawię listę wszystkich przeciwwskazań do zabiegu zamykania naczynek.

1. Cukrzyca – ze względu na utrudniony proces gojenia się ran osoby chorujące na cukrzycę nie mogą wykonywać tego zabiegu.

2. Przyjmowanie leków z pewnych grup – osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe ze względu na ryzyko krwotoku nie mogą mieć wykonanego zabiegu zamykania naczynek. Podobnie jest w przypadku osób osób chorych na bielactwo. Przyjmując antydepresanty również nie powinniśmy korzystać z tego zabiegu, ponieważ energia, która jest wydzielana przez laser może nasilić stan chorobowy. Podczas terapii solami złota i podczas przyjmowania leków fotouczulających istnieje ryzyko powstawania na skórze plam i odbarwień, więc takie osoby również są wykluczone przy tego typu zabiegach.

3. Bardzo mocna opalenizna także wyklucza zabieg laserowego zamykania naczynek. Należy pamiętać, że miesiąc przed zabiegiem nie powinniśmy w ogóle się opalać.

4. Opryszczka także jest pewnym wykluczeniem zwłaszcza, jeżeli jest bardzo rozwinięta. Działanie lasera może gwałtownie przyspieszyć rozwój choroby, dlatego pacjentkom, które jednak zdecydują się na zabieg podaje się leki antywirusowe.

5. Choroby nowotworowe są całkowitym przeciwwskazaniem do jakichkolwiek zabiegów z użyciem lasera.

6. Jeżeli kiedykolwiek na ciele występowały przebarwienia to również nie powinniśmy decydować się na zabieg, ponieważ mogą się one powiększyć, a ponadto przybrać szaroniebieską barwę.

Komentarze są wyłączone.